Norske Vinklubbers Forbund Bulletin

Bulletin Nr3 - 2018

Issue link: http://digital.findexaforlag.no/i/976698

Contents of this Issue

Navigation

Page 1 of 59

2 3-2018 Omslagsfoto: The Haddad Family Ansvarlig redaktør: Truls Aasterud, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Lay-out: Media Digital AS, kontakt@mediadigital.no Trykk: Oslo Dokumentsenter, Norsk Noteservice as Utgiver: Norske Vinklubbers Forbund c/o Kristian Gahre Stasjonsveien 9d, 0774 Oslo E-post: info@nvkf.no Foretaksnummer: 983 718 175 Bankkonto: 7139 06 29907 Innhold Alsace ..................................................... 6 Test av Alsace Grand Cru ........................ 10 Årets festmiddag.................................... 14 Årsmøtets vinmesse ............................... 15 Vet Jordan hvordan? .............................. 16 Burgund 2015 og 2016 ......................... 20 Peru og Bolivia ....................................... 24 Boekenhoutskloof .................................. 28 Limoux – Frankrikes ukjente kvalitetsområde .......................... 30 Calvados – det glemte eplebrennevinet ... 33 Besøk og middag hos Ruinart ................. 34 CCC 13 år ............................................. 37 Ny stjerne i Jura ..................................... 38 Frem fra den røde skyggen ..................... 42 Et bratt vineventyr .................................. 46 Behagelig bistro i Oslo ............................ 48 Baron Philippe de Rothschild .................. 50 Maison Vincent Girardin .......................... 54 Vinmonopolets mai-nyheter .................... 57 Norske Vinklubbers Forbund - styret President: Kristian Gahre, tlf. 90 15 26 66, e-mail: kristian.gahre@nvkf.no Visepresident: Jan Fredrik Tveten, tlf. 99 59 94 59, e-mail: jan.fredrik.tveten@nvkf.no Styremedlemer: Truls Aasterud, tlf. 48 17 10 35, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Tanya Kopytina, tlf. 93 80 63 72, e-mail: tanya.kopytina@nvkv.no Anne Merete Lien, tlf. 92 61 04 33, e-mail: anne.merete.lien@nvkf.no Hallvard Stavnes Mørck, tlf. 97 07 50 67, e-mail: hallvard.stavnes.morck@nvkf.no Sidsel Kronstrand, tlf, 98 64 54 03, e-mail: sidsel.kronstrand@nvkf.no Bulletin nr 3-2018 Ny utgave av Bulletin Velkommen til Bulletin nr. 3-2018. Her vil du fi nne mye godt lesestoff, som f.eks. vårt Alsace-tema med bidrag fra Christer Byklum samt styrets test av Grand Cru fra distriktet. Videre kan du lese litt om NVkFs årsmøtemesse og -middag i Fredrikstad. Mai Tjemsland besøkte Peru og Bolivia i påsken, og deler sine opp- levelser med oss. Vårt siste tilskudd på skribentfronten, Annika Groven, spør seg om Jordan vet hvordan, Ann J. Samuelsen har vært på omvisning og middag hos champagnehuset Ruinart, og Heidi Jaksland Kvernmo tar for seg den nye stjernen i Jura. For å nevne noen. Nye hjemmesider NVkF har nå lansert nye hjemmesider, - adressen er den samme www.nvkf.no, og jeg anbefaler dere alle å besøke sidene jevnlig. Vi holder en høy frekvens, i år har vi publisert i gjennomsnitt en ny sak hver tredje dag. Fredagene kommer Geir Salvesen med sitt vintips for helgen, og i tillegg har vi faste bidragsytere som jevnlig publiseres. Nytt medlemsarkiv Samtidig med at vi lanserer nye hjemmesider, så lanserer vi også et helt nytt medlemsarkiv. Fordelen med det nye medlemsarkivet, er at det er helt integrert med våre nye hjemmesider. Systemet gir oss mange fordeler, og vi vil holde dere informert om hva som skjer. Ny konkurranse På årsmøtet ble undertegnede utfordret til å arrangere en konkurranse for å øke medlemsklubbenes deltakelse i Bulletin og på hjemmesidene. Kort fortalt vil vi fra og med 1. mai registrere innsendte bidrag, og den klubben som får fl est bidrag publisert, vinner et gavekort fra Vinmonopolet pålydende kr. 1000,-. Så herved er oppfordringer brakt videre til dere alle. Truls Aasterud, redaktør

Articles in this issue

Links on this page

Archives of this issue

view archives of Norske Vinklubbers Forbund Bulletin - Bulletin Nr3 - 2018