Norske Vinklubbers Forbund Bulletin

Bulletin Nr2 - 2018

Issue link: http://digital.findexaforlag.no/i/948096

Contents of this Issue

Navigation

Page 1 of 51

2 2-2018 Omslagsfoto: Grønn høst i nygjødslede vinmarker hos Gusbourne. Liora Levi Ansvarlig redaktør: Truls Aasterud, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Lay-out: Media Digital AS, kontakt@mediadigital.no Trykk: Oslo Dokumentsenter, Norsk Noteservice as Utgiver: Norske Vinklubbers Forbund c/o Kristian Gahre Stasjonsveien 9d, 0774 Oslo E-post: info@nvkf.no Foretaksnummer: 983 718 175 Bankkonto: 7139 06 29907 Innhold Bolgheri................................................... 6 Test av viner fra Bolgheri .......................... 9 Ost og Bolgheri ...................................... 12 Champagne Alfred Gratien ...................... 14 Barolo 2013 .......................................... 16 Barbaresco 2014 ................................... 17 Bordeaux må ikke være dyrt for å være moro ..................................... 18 Cold Hand Winery .................................. 20 En reise i de nye boblenes verden ........... 22 Til deg som er Bordeaux-fan ................... 26 Savoie – alpevin og seterkost ................. 30 Thai Market, Fredrikstad ......................... 34 Vinfest Drammen ................................... 36 Velkommen til årsmøte 2018 .................. 38 Årsmøtets vinmesse ............................... 40 Vinlandet Uruguay .................................. 42 Kjøtt og vin ............................................ 46 Go'biter fra Vinmonopolets nyhetsslipp .... 48 Norske Vinklubbers Forbund - styret President: Kristian Gahre, tlf. 90 15 26 66, e-mail: kristian.gahre@nvkf.no Visepresident: Jan Fredrik Tveten, tlf. 99 59 94 59, e-mail: jan.fredrik.tveten@nvkf.no Styremedlemer: Bengt Morten Maximilian Wenstøb, tlf. 93 02 66 39, e-mail: bmwenstob@hotmail.com Truls Aasterud, tlf. 48 17 10 35, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Tanya Kopytina, tlf. 93 80 63 72, e-mail: tanya.kopytina@nvkv.no Anne Merete Lien, tlf. 92 61 04 33, e-mail: anne.merete.lien@nvkf.no Hallvard Stavnes Mørck, tlf. 97 07 50 67, e-mail: hallvard.stavnes.morck@nvkf.no Bulletin nr 2-2018 Husk å kontroller medlemsopplysningene for din klubb innen 1. mars I begynnelsen av mars sendes faktura for kontingenten for 2018 ut. Fakturaen sendes til klubbens kasserer. Dersom ingen kasserer er registrert sendes faktura- en til klubbkontakten. For at din klubb skal betale korrekt kontingent, er det viktig at både klubb- kontakten og det enkelte medlem kontrollerer at de registrerte opplysningene er riktige. Bare når opplysningene stemmer, så vil medlemmene få tilgang til sine medlemsfordeler. OBS! Rundt påsketider planlegger vi å gå over til et nytt system for medlemsre- gisteret. Det er derfor viktig at vi «får med oss» korrekte opplysninger inn i det nye registeret. Hvordan oppdatere medlemsopplysningene For å oppdatere klubbens opplysninger må du først logge deg inn i medlemsregis- teret. I menyen på nettsiden (www.nvkf.no) vår velger du «Innlogging medlemmer». Her logger du inn med e-postadressen din, og passordet du enten har fått tilsendt, eller valgt selv på et tidligere tidspunkt. Dersom du ikke får til å logge inn, kan du ta kontakt med din vinklubbs kontaktperson, som kan sjekke hvilken e-postadresse du er registrert med, og endre passordet ditt. Dersom du ikke lykkes med dette, ta kontakt med oss på medlem@nvkf.no. Registrere klubbens medlemmer Etter at du har logget inn, får du som klubbkontakt opp en oversikt over de allerede registrerte medlemmene i klubben. På medlemsoversikten kan du legge til nye medlemmer i klubben, redigere opplysningene til de nåværende medlemmene, ved å trykke "Endre" til høyre for navnet deres under medlemsoversikten, samt slette medlemmer som ikke lengre er medlemmer av klubben. Spørsmål? Dersom du skulle ha noen spørsmål vedrørende ditt medlemskap, kan du kontakte oss på medlem@nvkf.no, eller sende oss en melding på vår Facebookside.

Articles in this issue

Links on this page

Archives of this issue

view archives of Norske Vinklubbers Forbund Bulletin - Bulletin Nr2 - 2018