Norske Vinklubbers Forbund Bulletin

Bulletin Nr1 - 2018

Issue link: http://digital.findexaforlag.no/i/929234

Contents of this Issue

Navigation

Page 1 of 47

2 1-2018 Omslagsfoto: Carolyn Wells Kramer, med tillatelse fra Oregon Wine Board Ansvarlig redaktør: Truls Aasterud, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Lay-out: Media Digital AS, kontakt@mediadigital.no Trykk: Oslo Dokumentsenter, Norsk Noteservice as Utgiver: Norske Vinklubbers Forbund c/o Kristian Gahre Stasjonsveien 9d, 0774 Oslo E-post: info@nvkf.no Foretaksnummer: 983 718 175 Bankkonto: 7139 06 29907 Innhold Polet kjører hvite trendviner ...................... 6 Rusbrus og lekre bobler.......................... 10 Årsmøte ................................................ 12 Østerrike ............................................... 14 Vin på gresk! ......................................... 18 Den rimelige Bordeauxvinkjelleren, fi nnes den? ........................................... 22 Morgentåke har gull i munn .................... 26 Kreta – Mulighetenes øy ......................... 30 De velsignede rødkittostene! ................... 36 En helt naturlig kveld .............................. 38 Oregon – Pinot Noir, hvitvin og weed… ... 40 Palladino ............................................... 46 Norske Vinklubbers Forbund - styret President: Kristian Gahre, tlf. 90 15 26 66, e-mail: kristian.gahre@nvkf.no Visepresident: Jan Fredrik Tveten, tlf. 99 59 94 59, e-mail: jan.fredrik.tveten@nvkf.no Styremedlemer: Bengt Morten Maximilian Wenstøb, tlf. 93 02 66 39, e-mail: bmwenstob@hotmail.com Truls Aasterud, tlf. 48 17 10 35, e-mail: truls.aasterud@nvkf.no Tanya Kopytina, tlf. 93 80 63 72, e-mail: tanya.kopytina@nvkv.no Anne Merete Lien, tlf. 92 61 04 33, e-mail: anne.merete.lien@nvkf.no Hallvard Stavnes Mørck, tlf. 97 07 50 67, e-mail: hallvard.stavnes.morck@nvkf.no Bulletin nr 1-2018 Velkommen til Bulletin 2018 Vi går inn i 2018 med stor optimisme, - vi vil i år ha seks utgaver av Bulletin. Utgivelsene vil bli publisert slik at de følger Vinmonopolets nyhetsslipp. Bulletin vil bringe omtale av spennende nyheter fra basislista, men også enkelte andre ny- heter. Ved å øke antall utgivelser med 50%, så vil vi være mer aktuelle både med vinnyheter og arrangementer, kurs og smakinger som vi dekker. Gode skribenter i Bulletin Alle våre faste skribenter er med videre, noe som sikrer oss artikler med god og dyp innsikt. I dette nummeret kan du blant annet lese Mai Tjemsland, MW, sin artikkel om viner og produsenter i Oregon, Liora Levis greske eventyr, Elizabeth S. Lingjærdes besøk i Barsac, samt artikler fra styrets egne Bengt Morten Wenstøbs refl eksjon over viner fra Kreta og deres kommersielle muligheter, samt Kristian Gahres artikkel om vin fra Østerrike. Årsmøte 2018 Få også med deg vår forhåndsomtale av vårt årsmøte i 14. april i Fredrikstad, dette kan bli en fi n helg med både Vinfest Fredrikstad fredag 13. april og vår egen vin- messe og festmiddag dagen etter. Meld deg på allerede nå, så kan du også sikre deg hotellrom til en hyggelig pris. Abonnere på Bulletins papirutgave? Dersom du ønsker å motta Bulletin i papirutgave i tillegg til vår digitale utgave, så kan du abonnere på det. For kun kr. 700,- vil du få alle årets utgaver hjem i postkassen din. Enkeltnummer kan bestilles for kr. 120,-. Se hjemmesiden til vår samarbeidspartner Notebutikken.no for mer informasjon. Medlemskontingent 2018 - Sjekk dine kontaktopplysninger Det er straks klart for å utfakturere medlemskontingenten for 2018. Det er derfor viktig av alle klubbene har oppdaterte medlemsinformasjon, slik at vi beregner korrekt medlemsavgift for hver klubb. Truls Aasterud, redaktør

Articles in this issue

Links on this page

Archives of this issue

view archives of Norske Vinklubbers Forbund Bulletin - Bulletin Nr1 - 2018